Právě ona sváteční vánoční atmosféra je příčinou toho, že si členové takřka každé domácnosti nejpozději na sklonku adventu najdou alespoň trochu času, aby se mohli věnovat vánočním přípravám, včetně dekorací, s jejichž pomocí se byt nebo dům promění v místo, kde na člověka dýchne kouzlo Vánoc, jakmile vstoupí. A někdy stačí jen projít kolem domu s pěkně nazdobeným oknem. Girlandy, andělé a sněhuláci namalovaní na sklo, komu by se to nelíbilo?

Pokud patříte mezi pracovně vytížené milovníky Vánoc, a nemáte čas běhat po obchodech a shánět kouličky, svíčičky a sněhuláčky, prozradíme vám, že existuje místo, kde si vyberete všechno najednou a navíc pěkně v klidu z tepla domova. Zapátrali jsme totiž po obchodě, který má opravdu širokou nabídku, a který dokáže nabídnout mnohem více, než jen klasické baňky nebo mašle. A také, že jsme ho našli. Na internetové adrese www.stoklasa.cz jsme našli přesně to, co jsme hledali, a ještě něco navíc.


Nabídka vánočních dekorací začíná již na samém počátku adventního času, a to u pana Mikuláše, pro kterého potřebujete ty nejhezčí mikulášské botičky, protože bez botiček u něho nepochodíte. Kam jinam by nadělil to, co přinesl vašim dětem? Jen si vzpomeňte, jak jste vy sami s nadšením čekávali, copak vám asi Mikuláš s čertem do té botičky nadělí?

Ruku v ruce s botičkou jdou i nádherné látkové adventní kalendáře. Není to jen čtyřiadvacet dílků nefalšované radosti, kdy každý den najdete něco hezkého nebo dobrého, ale i taková zkouška pro vás, kdy musíte odolat škemrajícím dětským očím: „A můžu ještě jeden?“


Dále můžete vybírat z pestré nabídky krásných figurek, girland a svícnů. Baňky, rolničky, stužky a stromečky a mnoho dalších dekorací, které k Vánocům neodmyslitelně patří, jsou samozřejmostí. Široká škála nejrůznějších ozdobných mašlí a stuh, které se dají využít nejen k samotné dekoraci, ale také při balení dárků.

Neméně zajímavé je množství materiálů, ze kterých jsou jednotlivé druhy dekorace vyrobeny. A tak mimo těch klasických skleněných můžete mít také dekorace z proutí a sisalu. Milovníci přírodních materiálů budou jistě nadšeni.


Na stránkách www.stoklasa.cz jsme ale nenašli jen dekorace samotné. Překvapila nás také nabídka nádherných vánočních dárků.

Naprosto dokonalé jsou věci pro nejmenší, ať už se jedná o deky, ručníky, polštářky nebo žínky. Jsou krásné, barevné a určitě udělají pod stromečkem radost nejen vašemu dítku, ale také vám samotným.

Pokud máte doma větší slečnu, můžete jí udělat radost pěknou bižuterií. Rozhodně to však nebude lehký úkol, protože množství, z něhož lze vybírat, je nepřeberné.

Šperkem potěšíte každou ženu, avšak vybírejte pečlivě, ať se trefíte do jejího vkusu. Některé se líbí náramek z chirurgické oceli, jiná by raději soupravu s šatonovými kameny. Nebo je libo brož ve tvaru vážky? Ta bude ozdobou kostýmku každé dámy.

Pro ty praktičtější můžete objednat nádherné kuchyňské soupravy, prostírání nebo třeba povlečení. Velice krásné a elegantní jsou sady ručníků a osušek, jejichž netradiční vzory a barvy budou jistě originálním darem do každé domácnosti.


A co pánové? Nebojte, i pro ty se tu něco najde. Praktické nářadí, pohodlné spodní prádlo, nebo třeba něco šikovného do kanceláře. Nebo šálu či deštník do zimní nepohody? Mimochodem, mnozí tatínkové ocení i vkusně vybraný
bytový textil.


A aby bylo dárek do čeho zabalit, v nabídce nechybí ani různé dárkové sáčky. Proto nemusíte řešit balicí papír a mašle, ale rovnou objednat sáček ušitý na míru přímo na vámi vybraný dárek. Příjemné starosti jsou ještě příjemnější, když vám s nimi někdo pomůže, nebo ne?


STOKLASA