Přírodní břidlice a dřevěný šindel patří k tradičním střešním krytinám, ale také k těm nejdražším. Více než 15 let se ale na českém trhu vyrábí jejich podstatně levnější a bezúdržbová imitace. Jedním z těchto výrobků je střešní krytina EUREKO.

logo eureko

Umělá břidlice a šindel jsou vyráběny z recyklovaných plastů důkladně separovaných a doplněných dalšími aditivy a barvivem. Výsledný vzhled
pak potěší nejen oko, ale také peněženku. Záruka 30 let je důkazem toho, že se jedná o skutečně houževnatý materiál, který odolá sněhu, kroupám, mechu, je pochozí a hlavně lehký. Nároky na střešní konstrukci jsou tak minimální, což ocení hlavně ti, kdo se chystají rekonstruovat.

Drdlikuv dreveny sindel

V České republice je asi nejznámější Drdlíkův dřevěný šindel, tzv. DDS, což je plastová imitace dřevěného štípaného šindele, která nemá na evropském trhu obdoby. Jedná se o ryze český výrobek, který dnes můžete najít ve všech horských oblastech od Šumavy, přes Krkonoše, Jeseníky, Beskydy atd. a to i v chráněných krajinných oblastech a národních parcích. Kromě toho se ale tato střecha často používá na pergoly, ploty, domky a boudy a další designové prvky na našich zahradách, protože je od pravého dřevěného šindele takřka k nerozeznání a ke dřevu se náramně hodí.

plastova stresni ktytina

Nespornou výhodou plastových střešních krytin je také nenáročná práce s nimi. Není třeba žádných sofistikovaných dopravníků na střechu, jako je tomu třeba u tašek. Stejně tak není třeba používat zvláštní nářadí, obvykle Vám stačí ruční pilka, nůž, kladivo a hřebíky. A pokud jste se divili, proč si dal soused na pergolu dřevěný šindel, který se musí po několika letech natírat, raději se přesvědčte, zda je opravdu ze dřeva…