Kuchyňská linka dokáže ukrýt vše, co chcete před zraky všech lidí skrýt. Chcete do linky vsadit myčku, lednici, mikrovlnou nebo klasickou troubu? Nic není problém.

Krása vestavěných spotřebičů spočívá hned v několika faktorech.


Jak jsme již zmínili hned na začátku, jde především o estetičnost. Pokud je pod povrchem linky schováno to, co je jinak vidět, vše působí mnohem útulněji a jednotněji.

Výhodou vestavění je i možnost umístit různé spotřebiče do netradičních pozic. Proč by jste museli mít troubu klasicky umístěnou při zemi, když by vám vyhovovalo umístění ve střední části linky? Stejně tak lze umístit do kuchyně i pračku, pro kterou mnohdy v koupelně není místo.

Na druhém místě je rozhodně praktičnost takých vestavěných spotřebičů. Všechno, co v kuchyni kdy budete potřebovat, máte nejen schováno, ale také po ruce. Většinou je nejlepší, aby si ten, kdo nejvíce kuchyň používá, sám určil, kde který spotřebič umístit tak, aby bylo vaření vždy jen příjemnou záležitostí.


Kam jaký spotřebič umístit?


Neviditelná myčka

Jestliže chcete, aby jedna z nejúžasnějších věcí, jakou vaše kuchyň a hlavně ruce mají, zůstala skryta před zraky všech, budete se muset smířit s tím, že nebude vidět na ovládací panel. Ale přiznejme si, nejde nám ani tak o viditelnost panelu jako o výsledek a tak umyté nádobí mluví za vše.


Sporák aneb proč by měl být až u země?

Jistě, ta tam jsou zaběhnutá pravidla, že sporák musí být při zemi. Naopak, proč se sklánět při každém vkládání dobrůtek do trouby? Lepším a výhodnějším řešením je mít troubu ve střední části linky, kde se nemusíme ohýbat a složitě vyndávat pokrmy z ní. Směle do toho, uvidíte, že do trouby jinak se prostě zamilujete už na první pohled.


Co s digestoří? Musí nutně koukat na všechny kolem?

Nemusí! V menší kuchyni je jedinečným řešením vestavěná digestoř, která je nenápadná a zabere minimální prostor. Ve větší kuchyni by ale byla hříchem, neboť originální digestoř je velmi výrazným estetickým doplňkem a podtrhuje dojem z celé kuchyně.


Schovat prostě můžete cokoliv, co budete chtít.

Ona například taková skříňka na víno, ve které je teplota pro víno ideální… co víc si můžete přát?


Pokud budete plánovat rekonstrukci nebo budujete kuchyň v novém bytě, rozhodně mějte přesnou představu o rozmístění všech jejích součástí ještě před stavbou elektrických rozvodů, zásuvek, vodovodních trubek a všech nutností, bez kterých kuchyň fungovat nemůže. Právě rozmístění spotřebičů je při plánování stavby zásadní a nutné.

V případě, že máte zásuvky, plyn či třeba odpady udělány v místech, kde spotřebiče neplánujete je nutná přestavba, což je nejen navýšení celkového rozpočtu, ale také mnoho práce navíc. Představte si jen vysekávání rozvodů, které sebou nese čas, nepořádek a následné zednické a malířské úpravy.


Vše si dobře promyslete, ať si pak můžete užívat svou novou a úžasnou kuchyň.

Foto: Oresi kuchyně