Žádný jiný materiál nedodá domu takové kouzlo, jako právě dřevo. Dřevěný balkón působí na první pohled robustně, ale zároveň v sobě spojuje teplý přírodní materiál a nadčasový vzhled. Vzhled dřevěného balkonu můžete přizpůsobit svému vkusu i představám.

Balkón je potřeba řešit již při výstavbě domu

Chcete-li, aby součástí vašeho domu byl vkusný a šikovně řešený balkón, měli byste o něm mít jasnou představu už při samotné výstavbě. Jedině tak bude možné vašim představám přizpůsobit jak konstrukční kovové prvky, na které se balkón následně připevní, tak i jiné aspekty. Dřevěný balkón můžete díky použitému materiálu zkombinovat i s ostatními částmi domu, jako jsou například krovy nebo okna.

Zpětné řešení balkónu je možné, vyžaduje ale pečlivost
Může se stát, že o dokonalém vzhledu balkónu získáte představu až s léty a zatoužíte po jeho přeměně. Zpětné domontování dřevěného balkónu je sice možné, ale vyžaduje si maximální pečlivost a opatrnost. Jedná se o zásah do stavby, kdy je potřeba postupovat tak, aby
nedošlo k porušení nebo narušení izolační vrstvy podlahy balkónu.

Dreveny balkon Vladeko

Přizpůsobte balkón svým představám
V současné době jsou dřevěné balkóny stále oblíbenější a můžeme je vidět na čím dál větším počtu rodinných domů. Pestrá nabídka umožňuje rozmanitý výběr balkónového zábradlí, kdy je možné volit mezi tenkými dřevěnými prkny i masivními sloupky alpského typu. Design balkónu tak můžete přizpůsobit svým představám i požadavkům. Při výběru konkrétního typu a vzhledu je na místě brát v potaz nejen rozměry domu, ale i jeho křivky. Jak jsme zmínili na začátku článku, je důležité, aby balkón tvořil příjemný celek. Zatímco u některých staveb je lepší vsadit na jednoduchost a nenucenou eleganci, jiné domy si vyžadují členité zdobení a okrasné řezby.

Vyrezavany dreveny balkon Vladeko

Ozdobné prvky jako třešnička na dortu
U balkónu nemusí být dřevěné pouze jeho zábradlí, ale i pohledová strana betonové desky, která slouží jako podklad pro dlažbu. Pokud se vyžíváte v pěstování rostlin, může být součástí balkónu i květinový truhlík umístění v širokém madle. V neposlední řadě nutno zmínit důležitost správné povrchové úpravy dřevěných prvků, které musí odolávat rozmarům počasí a jsou tak během roku vystavovány klimatickým vlivům. Je potřeba dřevo ochránit před ostrými slunečními paprsky, silným větrem, deštěm nebo sněhe