Palivo: Čím budete topit?
Existují čtyři základní možnosti – dřevo, uhlí, elektřina a plyn. Volbu paliva ovlivňuje jeho dostupnost, ale také náročnost obsluhy. U pevných paliv jsou vyžadovány zásahy provozovatele. Kotle na tzv. komfortní paliva (elektřina, zemní plyn) vyžadují jen minimální obsluhu.
Tuhá paliva představují jednu z nejlevnějších alternativ, která ovšem vyžaduje více práce.
• Na druhé straně stojí elektřina, která patří k nejdražším možnostem. Vytápění elektřinou je nákladnější, nicméně velmi komfortní.
• Zlatou střední cestou je vytápění zemním plynem. Plynové vytápění je osvědčené a ekologické řešení.

Výběr kotle
Kotel vybíráme dle zvoleného paliva. Rozhodovat se můžeme mezi kotlem na pevná paliva, elektrokotlem a kotlem plynovým.
Kotle na pevná paliva jsou díky nízkým cenám paliv stále oblíbenější. Před výběrem kotle na tuhá paliva je třeba se rozhodnout pro jednu z mnoha možností: dřevo, uhlí, pelety či jejich různé kombinace.
kotl na vytápění

Tip:
Chcete topit tuhým palivem, ale odrazuje Vás náročnější obsluha? Zkuste automatické kotle na tuhá paliva s minimálními nároky na jejich obsluhu!
Elektrokotle jsou vhodné pro rodinné domky i běžné domácnosti. Hlavními výhodami elektrokotlů jsou malé rozměry, nízká hmotnost, bezhlučný a ekologický provoz.
• Rozhodujete se pro plynový kotel? Pak jistě narazíte na zásadní otázku: Klasický nebo kondenzační? Klasický typ představuje nižší počáteční investici, kondenzační kotel na druhé straně představuje výkonnější a ekologičtější alternativu s vyšší počáteční investicí. Nejvhodnější je jeho použití společně se systémem vytápění, který pracuje v nízkoteplotním spádovém režimu (např. podlahové vytápění).

Kde kotel pořídit?
Chceme, aby nám kotel sloužil dlouho a spolehlivě. Ale chceme ho také pořídit výhodně a od prověřeného prodejce. Topenilevne.cz představuje spolehlivého prodejce, u kterého pořídíte kvalitní kotle, radiátory, kamna a mnoho dalších produktů z oblasti voda-topení-plyn-sanita-kanalizace. Kromě kvalitního zboží za výhodné ceny nabízí také odborné poradenství. Pokud si nejste s výběrem jisti, v Topenilevne.cz Vám rádi poradí!

topelilevne.cz logo