Představte si jeden „vypínač na všechno“
Když odcházíte z domu, jediným stiskem vypnete světla, všechny spotřebiče v zásuvkách (např. kromě lednice), vytáhnete/zatáhnete předokenní žaluzie a zapnete zabezpečení. To vše stiskem jediného tlačítka, chytrého multifunkčního vypínače v inteligentní elektroinstalaci Ego-n®. A takto chytré mohou být prakticky všechny vypínače v domě. Každý bude umět to, co jej „naučíte“.

Egon - rychly prehled funkci

Chytrý vypínač zvládne i to, co například dvanáct jednotlivých vypínačů/spínačů/stmívačů. Centrální ovládání domu z jednoho místa i po jednotlivých místnostech. Vypínače umí být až tak chytré, že vyhodnocují, zda je venku světlo či tma, zda prší, jak silný fouká vítr, jaká je teplota vně domu a v jednotlivých místnostech. Tyto informace umí chytrý vypínač využít k tomu, aby šetřil elektrickou energii na chlazení zastíněním, zatažením žaluzií, rozsvícením podle světelných podmínek a podobně. Ušetřete si čas obíháním mnoha vypínačů použitím chytrých multifukčních.

Ego-n chytry vypinac - tlacitkovy snimac s LCD

Ego-n - dvojnasobny tlacitkovy snimac jako odchodove tlacitko

Telefon nebo tablet na místo vypínače? Ano!
I to je nyní již standardem. Máte-li inteligentní elektroinstalaci Ego-n® s chytrými vypínači, stačí si zdarma stáhnout do tabletu či mobilu aplikaci pro Android nebo iOS. Pomocí chytrého telefonu a tabletu pak lze ovládat prakticky vše stejně jako vypínači. Máte tak přístup ke všem místnostem a spotřebičům i mimo domov a na dálku tak můžete doma ovládat prakticky cokoliv a odkudkoli. Z křesla, zahrady, autobusu, dovolené. Ovládání podle vašich požadavků.

Ego-n - osvetleni, zaluzie, spotrebice - ovladani tabletem a telefonem

Chcete, aby si i menší děti bezpečně v noci rozsvítily?
Jednoduše nalepte bezdrátový vypínač například na pelest postele. Vaše děti tak budou mít světlo vždy po ruce. A když budete dětský pokoj přestavovat, nalepíte jej zase na jiné místo, které bude vyhovovat více. Navíc lze na noc přednastavit i úroveň jasu světla při využití stmívačů. Tyto bezdrátové vypínače/spínače lze nalepit opravdu kamkoliv, kam nevedou kabely. Jsou tak ideálním řešením pro přestavby a rekonstrukce. Můžete využít i ručních dálkových ovladačů
v podobě klíčenky nebo standardního vícetlačítkového ovladače.

dalkove ovladace

Chytrý vypínač ví, kdy zapnout myčku a pračku, abyste ušetřili
S inteligentní elektroinstalací Ego-n® dosáhnete také úspor energií. Řízením více funkcí a většího počtu spotřebičů ve společném systému lze zabezpečit spouštění spotřebičů jen v době, kdy je provoz spotřebičů potřebný nebo levný (využitím nízkého tarifu). Ego-n® umí též výrazně ušetřit za topení a klimatizaci.

Zaujaly vás chytré vypínače Ego-n®, ovládání světel, topení, žaluzií tabletem a mobilem či nalepovací vypínače bez kabelů? Chytré vypínače jsou k dispozici v designových řadách elektroinstalace Neo®, Neo® Tech, Element®, Time® a Time® Arbo.

Podívejte se na inspirativni spot: 


Více informací o designu a funkcích moderních vypínačů a zásuvek ABB s.r.o. naleznete
na www.ego-n.cz.

Ego-n - 5 designovych rad a vice jak 50 materialovych a barevnych kombinaci