Ochrana zdraví i stavby

Jedná se o solární teplovzdušné panely SolarVenti, které dokážou zajistit zdravé prostředí v domě tím, že celý prostor permanentně odvětrávají, čímž předcházejí vzniku plísní, navlhnutí zdiva a dalším nepříjemnostem způsobeným nadměrnou vlhkostí vzduchu v objektu. Jak víme, právě plísně škodí našemu zdraví (přispívají ke vzniku alergií, ekzémů a dýchacích obtíží), stejně jako nemovitostem (případná sanace zdiva je spojena s nemalými náklady, nehledě na to, že přítomnost plísně v domě snižuje tržní hodnotu nemovitosti).

odvetravani domu

Úspora nákladů na provoz

Teplovzdušné panely fungují na principu využití solární energie, která není zpoplatněna, a zároveň temperují místnosti, proto je jejich instalace rovněž spjata se značnou úsporou nákladů na vytápění, což v našich klimatických podmínkách představuje jednu z hlavních nákladových položek na provoz bydlení. Nehledě na to, že návrat do temperovaného objektu je o mnoho příjemnější než do studené místnosti. Ekologicky smýšlející z nás navíc potěší, že provoz panelů nikterak nezatěžuje ani životní prostředí.

solarni teplovzudsny panel SolarVenti

Zdravé prostředí bez starostí

Svým působením tedy panely SolarVenti přispívají k ochraně našeho zdraví i majetku. Neméně ceněnou předností těchto panelů je, že pracují automaticky, tudíž nevyžadují obsluhu a jejich provoz je zcela bezpečný bez nutnosti dohledu. To je důležité zejména v případě druhého domova, letního bytu, chaty či chalupy, tedy objektů, kde nemá člověk možnost každodenně větrat.

zdrave odvetravani domu

Princip fungování je jednoduchý

A jak přesně panely SolarVenti fungují? Celkem jednoduše. Skrze vnější stranu panelu umístěnou na fasádě přichází dovnitř čerstvý vzduch zvenčí. Teplý vzduch z panelu, jenž je pomocí integrovaného ventilátoru a trubice zakončené tryskovým vyústěním vháněn dovnitř přetlakem, se rozšiřuje po celém objektu.

             princip fungovani teplovzdusneho panelu SolarVenri

Buďte zdraví a bohatí i Vy. Neriskujte zdravotní obtíže způsobené nadměrnou vlhkostí a nerozpouštějte většinu svých příjmů v nákladech na bydlení. Pro více informací o teplovzdušných panelech SolarVenti navštivte stránky www.solarventi.cz.

logo SolarVenti